artykuły metalowe dostępne od zaraz

Kraty pomostowe

Kraty pomostowe to elementy konstrukcyjne, wykonane zazwyczaj ze stali nierdzewnej. Najczęściej wykorzystuje się je w budownictwie przemysłowym i chemicznym, co wcale nie oznacza, że nie sprawdzają się na innych płaszczyznach. Kraty pomostowe mają bowiem liczne zastosowania. Wykorzystuje się je do tworzenia powierzchni do służących do pieszego przemieszczania się, na przykład: schodów, pomostów, kładek, ale to nie wszystko. Kraty pomostowe świetnie sprawdzają się także jako zabezpieczenia kanałów, wyłazów i studzienek, regały, półki, wypełnienia balustrad, podesty, elewacje i sufity podwieszane, a nawet elementy architektury ogrodowej. Kraty pomostowe można podzielić na dwa główne rodzaje – kraty pomostowe zgrzewane i kraty pomostowe wciskane. Zasadniczo, różnią się one techniką wykonania.

Kraty pomostowe zgrzewane: powstają wskutek prostopadłego połączenia płaskowników nośnych z prętami poprzecznymi. Elementy te łączą się dzięki zgrzewaniu oporowemu, podczas którego pręty są wtapiane w płaskowniki.

Kraty pomostowe wciskane: produkuje się wprasowując płaskownik poprzeczny w specjalistycznie nacięty płaskownik nośny. W przypadku obu rodzajów możliwe jest uzyskanie krat pomostowych o zróżnicowanych rozmiarach i różnej wielkości oczkach.

W naszej ofercie znajdują się także:

Kraty pomostowe seratowane: inna nazwa tego modelu, to kraty ząbkowane. Można wykonać je zarówno jako kraty zgrzewane i wciskane. Co je charakteryzuje? Zwiększony współczynnik tarcia. Doskonale sprawdzają się więc wszędzie tam, gdzie ryzyko poślizgnięcia się jest podwyższone.

Kraty pomostowe profilowane: służą jako pokrycia pomostów, biegów schodowych, a także podjazdów dla wózków inwalidzkich. Posiadają wyjątkowo wysokie właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo.

Kraty pomostowe, które państwu proponujemy, charakteryzuje łatwość i szybkość montażu oraz demontażu, bardzo wysoka odporność na korozję i stabilna powierzchnia nośna. Istnieje także możliwość tworzenia krat pomostowych w różnych kształtach.

kraty pomostowe