Co to jest siatka Ledóchowskiego?
Siatka Ledóchowskiego – zwana też siatką Leduchowskiego – to metalowa konstrukcja, która powstała z arkusza właściwie dobranej blachy. Powstaje poprzez wykonanie równoległych nacięć, symetrycznie przesuniętych między sobą. W ten sposób tworzy się siatka o romboidalnych oczkach i monolitycznej konstrukcji, bez styków oraz ruchomych połączeń. Siatka wykonana jest z blachy cięto-ciągnionej. Jaki jest jej zakres zastosowania?
Praktyczne zastosowanie siatki
W branży budowlanej czynnikiem decydującym o jakości powstającej budowli jest dobór odpowiednich komponentów. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że wiele prac budowlanych jest obecnie zautomatyzowanych – ma to bezpośredni wpływ na szybkość i precyzję ich wykonania. Jednak niektóre rozwiązania, takie jak siatka Ledóchowskiego, nieustannie cieszą się największym zainteresowaniem. Jakie jest jej najczęstsze zastosowanie? Przede wszystkim siatka wykorzystywana jest jako wzmocnienie do tynków wykonanych z gipsu, cementowo-wapiennych konstrukcji oraz elementów stropowych. Skutecznie zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych wykańczanych powierzchni, takich jak rysy i pęknięcia. Wykorzystuje się ją także do zbrojenia cienkich posadzek, gdzie zapewnia właściwą przyczepność tynku do konstrukcji stalowych. Mała waga, niewielki opór na działanie wiatru oraz doskonałe ekranowanie sprawia, że ekipy budowlane stosują ją także jako element służący do wzmocnienia konstrukcji anten ścianowych lub reflektorowych. Dodatkowo jej potencjał wykorzystywany jest jako zabezpieczenie ścian, stropów i podłóg przed przenikaniem promieniowania elektromagnetycznego.
Zalety stosowania siatki
Niekwestionowaną zaletą produktu jest jakość w stosunku do ceny. Wykorzystanie siatki Ledóchowskiego gwarantuje solidność wykonania i wykończenia prac budowlanych. Właściwości siatki gwarantują jej łatwy i szybki montaż oraz wszechstronność zastosowania. Zaletą wykorzystania siatki Ledóchowskiego jest również możliwość docinania dowolnych kształtów. Dodatkowo produkt ma wysokie parametry wytrzymałościowe.