Siatki zgrzewane - charakterystyka i zastosowanie
Siatki zgrzewane są jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Ten element znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Siatki zgrzewane najczęściej wykorzystuje się do produkcji ogrodzeń tymczasowych, zabezpieczeń czy koszów stalowych. Obecnie można wyróżnić różne rodzaje siatki zgrzewanej, różniące się przede wszystkim średnicą oczek oraz drutu, a także materiałem, z którego zostały wykonane.
Jak powstają siatki zgrzewane i gdzie się je wykorzystuje?
Siatki zgrzewane powstają dzięki wykorzystaniu zgrzewarek wielopunktowych. Dzięki nim powstaje produkt trwały i stosunkowo tani. Siatki zgrzewane są bardzo popularne, wykorzystuje się je w budownictwie, rolnictwie, przemyśle, na magazynach, składach budowlanych i w wielu innych miejscach. Niekiedy stanowią element barier ochronnych, sit lub urządzeń wentylacyjnych. Ten rodzaj siatki jest wręcz nieoceniony w rolnictwie i hodowli zwierząt. Siatki zgrzewane mogą być wykorzystywane do budowy osłon, sufitów podwieszanych, ścianek działowych, boksów czy balustrad. Stosuje się ją do tworzenia klatek, woelier dla ptaków oraz wybiegów i gołębników.
Obecnie siatki zgrzewane można podzielić ze względu na to, z jakiego surowca zostały wykonane. Najczęściej zastosowanie znajdują siatki zgrzewane ze stali nierdzewnej oraz siatki zgrzewane ocynkowane. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj siatki charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, a także odpornością na urazy mechaniczne. Warto wspomnieć, że siatki zgrzewane są odporne także na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ze względu na metodę ich produkcji są one stosunkowo sztywne, przez co świetnie sprawdzają się jako ogrodzenia. Siatki zgrzewane mogą różnić się między sobą także wielkością i kształtem oczek oraz średnicą drutu.